Historie


Tělovýchovná jednota Sokol Pohled byla v roce 1920 založena nejprve jako pobočka Sokola Německý Brod a o rok později začala fungovat samostatně. Fotbal se začal hrát od roku 1925 a první hriště bylo na pastvině zvané " Ve Štítě". První výbor klubu byl ve složení Miroslav Hirš, Ladislav Ledvinka, Jan Jelínek a Karel Ondráček. Od sedmdesátých let měli pohledští fotbalisté k dispozici skromnou kabinu, ale už v roce 1983 se začalo s přístavbou a o pět let později se dokonce přistavěla antuková hřiště na volejbal a tenis. Postupně také přibyly střídačky, stánek s občerstvením, veřejné WC a také zavlažování.

Od svého založení pohledští fotbalisté hrávali spíše okresní soutěže. Výjimkou byla pouze sezóna 1982-1983, kdy postoupili do I.B třídy. Ovšem udrželi se v ní pouhý jeden rok. Krajské soutěže se v Pohledu hrají až od roku 2004, kdy se podařilo týmu okolo trenérů Petra Sobotky a Jaroslava Merunky postoupit do B. třídy a následující rok hned poskočili do I.A třídy, kde se drží do dnes. Béčko začalo IV. třídou a momentálně hraje o soutěž výš.

V sezóně 1992-1993 si všichni fanoušci fotbalu nejen z Pohledu užili pořádný svátek. Místní hráči se totiž utkali v prvním kole poháru ČMFS s prvoligovým celkem Bohemians Praha. S ním sice prohrál 1:4, ale všichni si duel užili. Jedinou branku domácích vstřelil Martin Tvrdík.


https://cs.wikipedia.org/wiki/TJ_Sokol_Pohled