Referáty ze zápasů

POHLED - TIS 5:2 ( 3:1 )

Góly: 18., 45. a 53. Gruber, 44. Šnobl (PK), 50. L. Hospodka - 10. Radil, 83. Zezulák. Rozhodčí: Novák. ŽK: 1:0. Diváci: 88

Pohled: Vašíček - Martin Sobotka (85. Rérych), Pospíchal, Šnobl (59. Venc), Freudenreich - Gruber, Klement, Slanař, Drlík - L. Hospodka, J. Hospodka.

Tis: Havel - Benák, Rosecký, Blažek, Zezulák - Šidlák, Sládek (54. Miřátský), Bárta (46. M. Kozlík), T. Kozlík - Radil, Benda (46. Šiška).

Domácím nevyšel vstup do zápasu, když se prosadil Radil, který poslal Tis do vedení. O osm minut později se před Havlem prosadil Gruber. Potom se hrál vyrovnaný fotbal, ale konec poločasu zase Pohledu vyšel na jedničku. Nejdříve ho z pokutového kopu poslal do vedení Šnobl a minutu po něm zvyšoval na 3:1 opět Gruber. Hned po příchodu z kabin se prosadil Lukáš Hospodka - 4:1 a tři minuty po něm uzavřel svůj hattrick Gruber. Potom musel několikrát ukázat své umění pohledský gólman Vašíček, který patřil s Markem Drlíkem k nejlepším na place. Vašíček přesto ještě jednou kapituloval, a to sedm minut před koncem z kopačky Zezuláka.
                                Zdroj: https://havlickobrodsky.denik.cz/fotbal_region/vojtech-gruber-si-proti-tisu-pripsal-hattrick-20170904.html


POHLED - ŠTOKY 1:5  ( 0:2 )

Góly: 55. Holík (vlastní) - 32. a 80. Žila, 45., 60. a 73. Bošacký. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 3:4. Diváci: 75. 

V prvním poločase se hrál v Pohledu vyrovnaný fotbal, ale po půl hodině hry šli do vedení hosté, když se prosadil obávaný střelec Žila. Tento gól s domácími zamával a do poločasu inkasovali podruhé, tentokrát z kopačky Bošackého. Pohled se vrátil do hry hned po přestávce, když snížil vlastním gólem Holíka. Štoky nenechaly nic náhodě a po hodině hry jim dvougólové vedení vrátil Bošacký. Ten samý hráč v 73. minutě uzavřel svůj hattrick - 1:4. Nečekaný debakl domácích uzavřel deset minut před koncem Žila.

Pohled: Vašíček - Martin Sobotka, Pospíchal, Šnobl, Freudenreich (46. Michal Sobotka) - Gruber, Klement (68. Slanař), Drlík (85. Miřátský), Siebenbürger - J. Hospodka, L. Hospodka.

Štoky: Uhlíř - Miksa, Gleixner, Kubát, Fic (85. Bulant) - Havel, A. Dáňa (84. Kunc), Bošacký, Holík - Žila (82. J. Dáňa), Lóži.


Zdroj: https://havlickobrodsky.denik.cz/fotbal_region/habry-si-doma-vyslaply-na-antominuv-dul-20170828.htmlPOHLED - LUČICE  3:1


Góly: 11. a 56. Drlík, 85. Klement - 26. Švec. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 0:2. Diváci: 50. Poločas: 1:1.

Pohled: Vašíček - Martin Sobotka, Šnobl, Gruber, Siebenbürger - Venc (58. L. Hospodka), Klement (82. Moučka), Drlík, Rérych (72. Pospíchal) -                J. Hospodka, Michal Sobotka.

Lučice: Svoboda - Doležal, Pecha, Pavlík, Megela - Jonáš (64. Hübner), Císař, Švec, Blažek (40. Kolář) - Lukačina, Vrána

Domácí už po dvou domácích ztrátách potřebovali naplno bodovat. V derby s Lučicí poslal Pohled do vedení Marek Drlík, ale na jeho trefu dokázal odpovědět Švec. Po přestávce byl Pohled lepší a hned v 56. minutě mu vedení vrátil opět Drlík. Rozhodnutí padlo pět minut před koncem, kdy se trefil Klement.

.
Zdroj: https://havlickobrodsky.denik.cz/fotbal_region/souboj-ambicioznich-tymu-vyznel-pro-pohled-20170821.html


POHLED - HUMPOLEC B 0:2  ( 0:1 )

Góly: 38. Kubíček, 52. Podoba. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (90. Janďourek). Diváci: 80. Poločas: 0:1.

Pohled: Vašíček - Martin Sobotka (62. Janďourek), Šnobl, Gruber, Siebenbürger - Venc, Klement, Drlík, Rérych - J. Hospodka, Michal Sobotka

Humpolec B: Páša - Kotlík ( 74. Eremka ), Prokop, Málek, Benáček, Kratochvíl, Šilpoch, Kubíček, Maršík, Beránek, Podoba


Pohled si v zápase vybral pořádný kus smůly. Domácí nejdříve špatně zahráli standardní situaci a z brejku je potrestal Kubíček. V závěru poločasu mohl Pohled vyrovnat, ale dorážky Drlíka a Klementa gólem neskončily. Po přestávce byli hosté fotbalovější a hned po návratu z kabin přidal druhý gól Podoba. Domácí se svou bojovností snažili soupeři vyrovnat, ale jejich dvě obrovské příležitosti vychytal Páša.

 
Zdroj: https://havlickobrodsky.denik.cz/fotbal_region/stoky-videly-dvanact-golu-a-dva-hattricky-20170814.html


TJ Sokol Pohled - TJ Sokol Lípa   2:2 ( 2:0 )

Góly: 12. Michal Sobotka, 15. Šnobl - 49. M. Prokš, 59. Starý. Rozhodčí: Ryšánek. ŽK: 3:5. ČK: 1:0 (60. Freudenreich). Diváci: 85. Poločas: 2:0.

Pohled: Vašíček - Martin Sobotka (77. Siebenbürger), Pospíchal, Freudenreich, Gruber (59. Venc) - Rérych, Klement, Slanař, Drlík - Michal Sobotka, Šnobl.

Lípa: Vašák - Matěj Fejt, Michal Fejt, Krpálek, M. Prokš - J. Havel, L. Havel (75. P. Souček), Starý, Šimek - Kutlvašr, Vácha (92. Meruňka).


Pohledští fotbalisté, kteří se chtějí vrátit do I. A třídy měli raketový vstup do zápasu. Nejdříve svou šanci nevyužil Rérych, ale o chvíli později připravil šanci Michalu Sobotkovi, který překonal Vašáka. Na druhé straně mohla Lípa vyrovnat, ale Vašíček předvedl parádní zákrok. Potom domácí předvedli parádní akci, kdy Klement prodloužil míč na nabíhajícího Drlíka, a ten posadil míč na hlavu Šnobla - 2:0. Do poločasu měl ještě dvě slibné šance Rérych, ale ten měl v tomto zápase smůlu. Po přestávce Lípa hru vyrovnala a M. Prokš se postaral o snížení. V 59. minutě napřáhl starý a bylo srovnáno na 2:2. Následně se zbytečně nechal vyloučit pohledský Freudenreich. Rozhodnout mohl Drlík, ale Vašák jeho záměr vystihl.


Zdroj: https://havlickobrodsky.denik.cz/fotbal_region/rozsochatec-vletl-do-i-b-tridy-jako-uragan-20170808.html


POHLED - PELHŘIMOV B 2:2

Hosté přijeli k zápasu pozdě a pouze s deseti hráči. To se pohledským hráčům promítlo do hlav a projevilo se to na jejich výkonu. Pohled vstoupil do utkání bez pohybu a nasazení. Sice se do poločasu ujal vedení krásnou střelou Slanaře, ale po přestávce rezerva Pelhřimova vyrovnala. Následně se po standardní situaci opět prosadil Slanař, tentokrát hlavou. Ani druhé vedení Pohled neudržel a poslední celek tabulky si odvezl překvapivý bod.

Góly: 15. a 57. Slanař - 53. a 73. Bartoška. Rozhodčí: Křen. ŽK: 0:1. Diváci: 70.
Poločas: 1:0. Pohled: Vašíček - Martin Sobotka, Eis, Krpálek, Freudenreich - Gruber, Slanař, Klement (39. Doležal), Siebenbürger - Šnobl, Michal Sobotka.


POHLED - PACOV 4:2

Po povedeném zápase v Habrech čekal v domácím prostředí na pohledské fotbalisty třetí Pacov, který se netají ambicemi postupu do krajského přeboru.
Bylo tedy jasné, kdo je papírovým favoritem. Jenže Pohledu se povedla hned první akce zápasu, kdy v první minutě našel Michal Sobotka na velkém vápně
Tomáše Šnobla, který levačkou nedal pacovskému gólmanovi Hulíkovi šanci - 1:0. Gól hosty evidentně zaskočil, ale s přibývajícími minutami převzal iniciativu na své kopačky. Ze svého tlaku Pacov vytěžil pouze několik rohů a střel, které gólmana Vašíčka vážně neohrozili. V osmnácté minutě předvedli domácí druhou pěknou akci. To si Lukáš Sobotka po třicetimetrovém sprintu naběhl do velké čtverce, kam dostal správně načasovanou přihrávku od Davida
Klementa a střelou na přední tyč překonal Hulíka - 2:0. O tři minuty později se Pacov dostal k dalšímu rohovému kopu, který si smolně domácí srazili do vlastní branky - 2:1. Po přestávce Pohled hru v poli více vyrovnal. V 55. minutě vtipně rozehrál trestný kop, ale Petr Slanař orazítkoval pouze tyč. O pět minut později se odražený míč dostal k Josefu Eisovi, který levačkou propálil vše, co mu stálo v cestě - 3:1. V 63. Minutě se do šance dostával Gruber, ale míč v poslední chvíli příliš předkopl. Nejhezčí moment zápasu přišel v 83. Minutě. To gólman Hulík při odkopu trefil Davida Klementa, který mu míč z první ze čtyřiceti metrů poslal do opuštěné branky - 4:1. V samém závěru se nechal vyprovokovat Lukáš Sobotka, který ve vápně fauloval a za nesportovní chování se nechal vyloučit. Z nařízeného pokutového kopu Kabíček snížil na konečných 4:2.


HABRY - POHLED 1:3

Záchranářský souboj začal lépe Pohled. Již v šesté minutě se k míči dostal Slanař, který poslal svůj tým do vedení. O čtyři minuty později přišla akce jako přes kopírák, na jejím konci byl Michal Sobotka, a ten s přehledem prostřelil haberského gólmana Krátkého. Potom se Pohled na delší dobu ze hřiště vytratil. Domácí Habry převzali iniciativu na své kopačky, ale ze své územní převahy vytěžili pouze centry, rohové kopy nebo nepřesné střely ze střední vzdálenosti. Na druhé straně se před Krátkého dostal Gruber, ale ten jeho pokus vyrazil k volnému Šnoblovi, který těsně minul odkrytou branku. Po půl hodině hry přišla pěkná akce bratří Sobotků, kdy Lukáš v krásném tandemovém náběhu dostal míč, přesným centrem našel Michala, ale ten v tísni obránce míč dobře netrefil. Potom si na přihrávku mezi beky z druhé vlny naběhl Klement, který si příliš obhodil Krátkého a zakončení do prázdné branky mu zneškodnil domácí obránce. Ve 41. minutě se Habry dočkaly snížení, kdy po skrumáži za Vašíčka dotlačil míč Patrik Vlček.

Po přestávce se hrál vyrovnaný fotbal. Do velké šance se dostali domácí, ale stoprocentní šanci zmařil na brankové čáře odkopem Lukáš Sobotka. Potom přišla fotbalová akce Pohledu jako z fotbalové učebnice, kdy Michal Sobotka stříleným centrem na zadní tyči našel Freundenreicha, jeho volej trefil Krátkého. Habry se dostávaly do vápna Pohledu hlavně centry, se kterými si poradil výborně chytající Vašíček. Další velké příležitosti si vypracoval Pohled, nejdříve svou šanci zahodil Klement a po něm nepropálil Krátkého Venc. Rozhodnutí přišlo pět minut před koncem, kdy se k míči dostal střídající Moučka, a ten neměl s haberským gólmanem problém - 1:3.


POHLED - PACOV 1:4

Pohledští fotbalisté nedokázali navázat na bojovný výkon proti Havlíčkovi Borové. Sice Břízou nastřelili břevno, ale hosté podnikali nebezpečné brejky, které obrana na čele s gólmanem Růžičkou dokázali odvrátit. Ve 37. minutě se k odraženému míči dostal Eis, který Pohled poslal do vedení. V poslední minutě prvního poločasu našel Michal sobotka na malém vápně Břízu, ale ten trestuhodně branku přestřelil. Po přestávce domácí nepohlídali rohový kop a Kuran hlavou nedal Růžičkovi šanci. Důraz předvedl Pacov ve vápně v 72. minutě, když Kostroun dotlačil do branky centr Stejskala. O tři minuty později byl vyloučen Eis a Kabíček se z trestného kopu nemýlil. Rozložený Pohled dorazil v poslední minutě Váňa.

Góly: 37. Eis – 55. Kuran, 72. Kostroun, 75. Kabíček, 89. Váňa. Rozhodčí: Rygl. ŽK: 1:1. ČK: 1:0 (72. Eis). Diváci: 60. Poločas: 1:0. Pohled: Růžička – Siebenbürger (51. Martin Sobotka), Eis, Polák, L. Sobotka – Bártík (39. Zych), Klement, Slanař, Freundenreich – Michal Sobotka, Bříza (68. Krejdl). Pacov: Faltýnek – Kuran, Kerouš, Pavelec, Váňa – Bártů, Kostroun, Z. Rybčák (69. Vítámvás), Stejskal – Kabíček (89. Miskai), L. Rybčák (81. Bezemek).

 

POHLED - HAVLÍČKOVA BOROVÁ 3:1

Vypjaté derby se odehrálo v I. A třídě mezi fotbalisty Pohledu a Havlíčkovou Borovou. Na podzim v souboji rivalů byl úspěšnější Pohled, který v Borové vyhrál gólem Michala Sobotky z pokutového kopu. Zároveň je potřeba říci, že to doposud byla poslední výhra Pohledských na venkovním hřišti. Navíc svěřenci Petra Veselky v posledních čtyřech zápasech dvakrát remizovali a dvakrát prohráli. „Už v pátek na tréninku jsem z kluků cítil zdravou nažhavenost a touhu Borovou porazit,“ řekl na úvod pohledský trenér Petr Veselka.

Už ve třetí minutě se k trestnému kopu postavil Eis a důrazem před brankou se prosadil Michal Sobotka. Na druhé straně mohl vyrovnat Janáček, ale toho doslova vychytal Růžička. „Bylo to na mojí „opěrku“, tedy levou nohu,“ smál se Janáček a dodává: Každopádně jsem to měl proměnit, ale zákrok Růžičky byl výborný. Myslím si, že to byl rozhodující moment utkání.“ Po půlhodině hry vybojoval u lajny míč Lukáš Sobotka, potáhl ho a zpětnou přihrávkou našel Břízu, který podruhé překonal Jonáka. Ještě do poločasu mohl navýšit vedení Pohledu Klement z trestného kopu, jeho pokud Jonák vyrazil. „Poločas jsme odehráli podle mých představ, byli jsme agresivnější, bojovnější a vycházel nám presink. Po zásluze jsme o dva góly vedli,“ měl jasno pohledský kouč. Ve druhém poločase i díky větru převzali otěže zápasu Borovští. Ty se nakopávanými míči dostávali do tlaku. Nejdříve trestný kop Jaroslava Veselého do šibenice vytáhl Růžička a o chvíli později Hospodka nastřelil střelou přes obránce tyčku. Ujala se až šance Rakušana, který bez problémů zblízka prostřelil Růžičku. „Nedokázali jsme podržet vpředu míč, chtěli jsme proti větru hrát po zemi, a to nám dělalo problémy,“ má jasno Veselka. V té době Borová cítila šanci na bodový zisk, ale Pohled ji už do vážnější šance nepustil, naopak do otevřené obrany přidal třetí gól. Úspěšným zakončovatelem byl opět Michal sobotka, který se stal v této sezoně katem Borové.  „Vyhráli jsme zaslouženě. Byli jsme produktivnější, v prvním poločase lepší po fotbalový stránce a myslím si, že jsme více chtěli. V kritických momentech nás podržel výborný Růžička,“ dodal Veselka. Z výsledku byl zklamaný trenér Havlíčkovi Borové Roman Brukner: „Myslím si, že jsme si zasloužili bod. Bohužel jsme neproměnili šance, proto odjíždíme s prázdnou.“ 

Góly: 3. a 86. Michal Sobotka, 28. Bříza – 73. Rakušan. Rozhodčí: Kalina. ŽK: 3:3. Diváci: 120.

Pohled: Růžička – Siebenbürger, Eis, Polák, L. Sobotka – Bártík (88. Žeguc), Klement, Slanař (57. Krejdl), Freundenreich (87. Gruber) – Michal Sobotka, Bříza.

H. Borová: Jonák – Janáček, Hospodka, D. Chlubna, A. Chlubna – Kučera, J. Veselý, Blažek, A. Frühbauer (40. Z. Frühbauer) – P. Veselý, Rakušan (74. Němec).

 

POLNÁ B - POHLED 2:1

V prvním poločase byl nebezpečnější Pohled. Ten zaskočil domácí tým už v deváté minutě, kdy Bříza přihrál Bártíkovi, a ten trefil tyč. O dvě minuty později se hosté už radovali. To se z dvaceti metrů pěkně trefil Eis. Následně měla Polná nebezpečné brejkové situace, ale pohledská obrana pracovala spolehlivě. Po půl hodině hry mohl Pohled svůj náskok zvýšit, kdy se do zakončení hlavou dostal Bříza, ale i ten trefil tyčku. Po přestávce se Pohledští zbytečně zatáhli ke své šestnáctce a aktivnější Polná svůj tlak využila v 56. minutě k vyrovnání trefou Jelínka. Dokončit obrat se domácím povedl deset minut před koncem. Z dlouhého autu se znovu prosadil Jelínek.

Góly: 56. a 80. Jelínek – 11. Eis. Rozhodčí: Mička. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Polná B: Rychtecký – Rychlý, Jaroš, Mezera, Kratochvíl – Gondek, Holas, Tomas, Hron – Holub (72. Solář), Jelínek. Pohled: Růžička – Martin Sobotka, Eis, Polák, Siebenbürger – Bártík (85. Žeguc), Klement, Michal Sobotka, Freundenreich – Bříza, Krejdl (64. Dobrovolný).

 

POHLED A - SPEŘICE 2:3

Favorizované Speřice si chtěli napravit reputaci po nepovedeném domácím utkání s Leštinou a v Pohledu se ujali vedení už po necelé minutě, kdy domácí ztratili ve středu hřiště míč, který se dostal k Moravovi, a ten nedal Růžičkovi šanci. Potom se hrálo bojovné utkání bez větších šancí na obou stranách. Agresivnější v osobních soubojích byli v prvním poločase hosté, ale o vyrovnání se mohl postarat Bříza, ale v dobré pozici branku netrefil. Ve 20. Minutě byl faulovaný Polák, Eis z trestného kopu těsně minul a z následného rohu, hlavičkoval Slanař vedle branky. Ve 35. Minutě se vyznamenal gólman Růžička proti Moravově střele. Ten samí hráč se o minutu později dostal k hlavičce, ale branku tentokrát netrefil. Před odchodem do kabin měl dobrou příležitost Slanař z trestného kopu, ale ani on branku netrefil. Začátek druhého poločasu se Pohledským rovněž nepovedl. Na lajně chyboval Martin Sobotka s Eisem, kteří nedokázali zastavit pronikajícího hráče a Štefan měl jednoduchý úkol – 0:2. V 52. Minutě se domácím povedla pěkná kombinační akce, kdy Bártík našel Michala Sobotka, a ten na zadní tyči Břízu, který zakončoval do prázdné branky. O jedenáct minut později byl faulovaný Freundenreich a Eis z trestného kopu nedal Dubnovi šanci. V 71. minutě se po rohovém kopu Klementa dostal k míči Bříza, toho bravurně vychytal Duben. Na druhé straně rovněž hlavičkou zahrozil Morava, branka mu byla malá. Potom se domácí dožadovali odpískání pokutového kopu po zahrání rukou, ale píšťalka rozhodčího Kuchyni byla němá. Slyšet ovšem byla po gólu Michala Sobotky, kterému nebyl uznaný gól pro údajný faul na brankáře vysokou nohou (gólman vyběhl pozdě a ke kontaktu došlo až po odehrání míče). Celé utkání rozhodla 86. minuta, kdy opět chyboval Martin Sobotka, který se při vyběhnutí zapomněl a navíc ho nedoplnil Venc v prostoru. Hostující Pohanka ml. měl jednoduchou úlohu najít z druhé vlny Moravu – 2:3.

Góly: 52. Bříza, 63. Eis – 1. a 85. Morava, 50. Štefan. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Pohled: Růžička – Martin Sobotka, Eis, Polák, Freundenreich – Klement, Slanař, Michal Sobotka, Krejdl (46. Krpálek) – Bříza, Bártík (78. Venc).

 

NOVÝ RYCHNOV - POHLED A 2:2

Favorizovaný Pohled začal u posledního celku hodně vlažně. Od prvních minut hosté tahali za kratší konec a za pasivitu je už v páté minutě potrestal Faltýnek, který zužitkoval centr na zadní tyč. Potom se hrál hodně kostrbatý fotbal. Po půl hodině hry předvedli hosté první kombinační akci, ale Michalu Sobotkovi nebyl gól uznaný pro ofsajdové postavení. O pět minut později udeřilo opět před brankou Dobrovolného. Domácí útočník fauloval šlapákem stopera Poláka, ale k údivu všech se kopal pokutový kop. Ten Mugrauer rozehrál na Kratochvíla a bylo to 2:0. O snížení se postaral o čtyři minuty Michal Sobotka, který zužitkoval Polákův dlouhý centr. Na začátku druhého poločasu podržel Pohled gólman Dobrovolný, ten střelu domácích vyrazil a dorážku Nový Rychnov napálil dvakrát do břevna. Od 55. minuty vyvinuli Pohledští až drtivý tlak. Nejdříve se k odraženému míči na penaltě dostal Bříza, ale šance „gólovku“ zazdil. Jeho chvíle přišla v 67. minutě, kdy zužitkoval přihrávku od Klementa a postaral se o vyrovnání. Hosté pokračovali v náporu a do další šance se dostal v té době hodně agilní Eis, který prudkou střelou na zadní tyč branku netrefil a Krejdl dobíhal pozdě. Následně Eis pěknou střelou protáhl domácího gólmana a za nedlouho Lukáš Sobotka střílel nepřesně. Pět minut před koncem mohl rozhodnout Freudenreich, který silově prošel přes dva hráče až před domácího brankaře, mohl nahrávat Slanařovi, který by zakončoval do prázdné branky, ale zvolil zakončení sám, které bylo pouze do gólmana. Na výsledku se už tak nic nezměnilo.

 

POHLED - KAMENICE N. L. 2:1

O překvapení se ve fotbalové I. A třídě postaral Sokol Pohled, který na domácím hřišti zdolal třetí Kamenici nad Lipou 2:1.

Pohledští se ujali vedení už ve třetí minutě, kdy se Eis postavil k trestnému kopu, našel hlavu Klementa, který nedal Votápkovi šanci. „Brzký gól je vždy ošidný, ale tentokrát nám pomohl,“ řekl pohledský trenér Petr Veselka. Následně se po křídle do vápna probil Slanař, bohužel neměl ze spoluhráčů nikoho ve vápně, proto musel z úhlu vyzkoušet pozornost hostujícího gólmana. Ve 22. minutě Pohled udeřil podruhé. Na rohový kop Klement si naběhl Polák, který nadvakrát překonal Votápka. „Tyto rohy jsme v pátek na tréninku trénovali, proto jsem rád, že jsme po jednom z nich prosadili,“ usmívá se Veselka. Po půlhodině hry znovu po rohovém kopu mohl zvýšit Slanař, ale na přední tyči branku netrefil. Po přestávce se nejdříve nepřesnou střelou prezentoval kamenický ostrostřelec Dvořák. Na druhé straně mohl rozhodnout Klement, ale hlavičkoval pouze do břevna, k odraženému míči se dostal Polák, ten trefil obranu a další dorážku Klementa vyrazil Votápek. V 55. minutě vyzkoušel pozornost pohledského gólmana Dobrovolného z trestného kopu Šuranský. Další dvě šance spálili domácí, střela Michala Sobotky se mezi tři tyče nevešla a superšanci spálil Krejdl. Zákonitě musel přijít trest. Deset minut před koncem se podařilo snížit Strašikovi a o tři minuty později mohl dokonce vyrovnat, tentokrát mu šanci včasným vyběhnutím zmařil Dobrovolný. Pojistku mohl nakonec přidat Krejdl, ale opět neuspěl.

 

POHLED - BEDŘICHOV 1:0

Lepší vstup do utkání si Pohled nemohl přát. Už ve 3. minutě našel autem Lukáš Sobotka na zadní tyči svého bratra Michala, který míč dotlačil za záda Šány. O další tři minuty později vybojoval míč Slanař, centrem hledal naběhnutého Břízu, ten ovšem nedosáhl na míč. Ve 22. minutě byl faulován Slanař, k trestnému kopu se postavil Polák, ten našel hlavu Slanaře, který prodloužil na Krejdla, ovšem jeho přihrávka na Břízu byla do ofsajdu. Ve 32. minutě se k zakončení dostal Slanař, jeho jedovka šla těsně vedle hostující branky. Na druhé straně se k trestnému kopu postavil Pajer, jeho pokus Dobrovolný vyboxoval. Čtyři minuty před přestávkou se do zakončené dostal bedřichovský Pekárek, jeho hlavička mířila vedle branky. Na druhé straně ještě Šánu vystrašil hlavou Michal Sobotka.  Po přestávce mohl vedení Pohledu navýšit dvakrát Slanař. Nejdříve v 54. minutě ve sto procentní šanci přestřelil a o chvíli později to zkoušel technickou střelou na zadní tyč, ale těsně minul. Domácí obrana i s brankářem zůstali zkoprnělé po střele Pajera, který trefil levou tyč. V 74. zachraňoval míč na brankové čáře Eis. V závěru utkání Bedřichov domácí zatlačil, nejdříve se vyznamenal Dobrovolný, potom ve vzduchu vládli Pohledští. V samém závěru šel Pohled dva na jednoho, Michal Sobotka místo přihrávky na volného Moučku, zkušeně dohrál zápas u rohového praporku.

 

CHOTĚBOŘ B - POHLED 0:2 (Přípravné utkání)

Před zápasem měl Pohled problémy s gólmany, na marodce má Růžičku s Dobrovolným a Vašíček s Pokorným nemohli z rodinných důvodů, proto vypomohl Jaroslav Holcman, který mimo jiné podal výborný výkon, který korunoval po půl hodině hry chyceným pokutovým kopem, neúspěšný exekutor byl domácí Běloušek. V prvním poločase byl fotbalovější Pohled, který si vypracoval několik dobrých gólových příležitostí, ale jejich zakončení bylo nepřesné nebo se vyznamenal gólman Vykoukal. V 18. Minutě se po střele Slanaře dostal k odraženému míči Michal Sobotka, a ten poslal hosty do vedení. Po přestávce hra vyrovnala, Pohled dobře bránil v blocích a domácí do vyložené šance nepustil. Na druhé straně mohl navýšit náskok Krejdl, dvakrát Klement, Zych, ale prosadil se až v poslední minutě zápasu Moučka, který pečetil výhru Pohledu.

Góly: 18. Michal Sobotka, 90. Moučka. Rozhodčí: Odvářka. Poločas: 0:1. Chotěboř B: Vykoukal – Málek, Čapek, Dočkal, R. Odvářka – Tůma, Běloušek, Kohout, Ledvinka – Novák, Krédl. Střídali: Turek, Kodým, šimon, Kroutil. Pohled: Holcman – Krpálek, Eis, Polák (70. Freudenreuch), L. Sobotka – Freudenreich (46. Gruber), Klement, Slanař, Zych (46. Moučka) – Michal Sobotka, Krejdl (70. Zych).

 

HAVL. BROD B - POHLED 5:1

Pohled Na Losích po přestávce zkolaboval

Druhý poločas. Ten rozhodl o vysoké výhře 5:1 brodského béčka nad fotbalisty Pohledu v I. A třídě. Do zápasu lépe vstoupil Pohled, který hrál trpělivě v zataženém bloku a spoléhal na brejkové situace. Ta se mu povedla ve 26. minutě, když si na rohový kop naběhl Jiří Polák a nedal Beránkovi šanci. Jenže Pohledu vydrželo vedení pouze čtyři minuty. To Nechvátal dostal od Teplana míč za obranu a vybíhajícího Růžičku přelomoval. „Děláme pořád stejné chyby. Dostaneme se do vedení a špatnou koncentrovaností hned inkasujeme. Gólu předcházelo to, že si na velkém vápně nepočínáme důrazně a prohrajeme lehce osobní souboj,“ vrátil se k inkasovanému gólu pohledský trenér Petr Veselka. Po přestávce začali hráčům Pohledu odcházet síly. V 51. minutě nezachytili Venc se Zychem únik Teplana, který se dostal k velkému vápnu a přesnou střelou k tyči nedal Růžičkovi šanci. Když o šest minut později přidal Nechvátal třetí branku, bylo o vítězi zápasu rozhodnuto. „V tu chvíli bylo po nás. Museli jsme šáhnout do sestavy a hru otevřít. Vsadili jsme na riziko a to se nám nevyplatilo. Následně se ještě dvakrát prosadil Teplan. Za stavu 4:1 ještě Pohledští pohrdli pokutovým kopem, který neproměnil Moučka. „Zápas dopadl, jak dopadl. Máme zraněné čtyři hráče a já jsem byl rád, že nám pomohli starší kluci. Zde jsme mohli jen překvapit, což se nestalo,“ nechal se slyšet Veselka. To spokojený byl po zápase brodský trenér Martin Křišťál. „Celý zápas jsme tlačili. Pohled po většinu zápasu bránil v bloku. Byla jen otázka času, kdy dáme víc gólů. Bylo vidět, že trénujeme na umělé trávě a jsme na ni dostatečně připravení. Soupeř zkoušel sehrát ofsajdovou past, kterou ale nezvládl. Kanonýři Teplan s Nechvátalem potvrdili svoji pozici nejlepších útočníků. Akorát je škoda neproměněných šancí, protože jsme mohli dát víc gólů,” dodal Křišťál.

 

POHLED - HABRY 4:3

Jan Moučka trefil v poslední minutě zlaté body

Infarktový zápas. Ten viděli v neděli diváci v átřídním souboji Pohledu s Habry. Domácí tým dvakrát prohrával, ale nakonec dvěma góly Jana Moučky v závěru utkání se radoval ze tří bodů.

Pohledský trenér Petr Veselka vsadil v zápase na zkušenost. Do základní sestavy nastoupil Jiří Polák, Pavel Pokorný, Jan Moučka a ve druhém poločase i Petr Siebenbürger. „Donutil mě k tomu za jedno zdravotní stav některých hráčů a byl to i taktický záměr. Nechtěl jsem se s Habry na těžkém terénu pouštět do nějakého fotbalu, potřebovali jsme nutně body a byl jsem přesvědčen, že zkušení borci přinesou do kabiny jiné klima, které se promítne na hřišti, a to se vyplnilo,“ řekl Veselka.

Habry sice měly od úvodních minut ze hry více a v osmé minutě zahrozili Kudláčkem a Stránským. O pět minut později našel Pokorný pasem Moučku, ten centrem hlavu Poláka, ale otřáslo se pouze břevno Novotného branky. V sedmnácté minutě se k hlavičce dostal Michal Sobotka, tentokrát se vyznamenal bravurním zákrokem Novotný. Trest přišel záhy. Habry kopaly rohový kop, Růžička míč slabě vyboxoval a Michal měl jednoduchou pozici – 0:1. Neuběhly ani tři minuty a hosté šli pěknou střelou Kudláčka do dvougólového vedení. „Opakují se chyby a soupeři góly doslova darujeme. Sami si dokážeme neuvěřitelně zkomplikovat situaci na hřišti. Místo, abychom vedli, tak prohráváme,“ kroutil hlavou Veselka. Bojovný Pohled se nevzdával. Po trestném kopu Moučky se k míči dostal Pokorný, který volejem málem protrhl síť. Za dvě minuty se začínalo znova. Moučka vybojoval míč, poslal ho na Pokorného, ten uvolnil Klementa, který s přehledem překonal haberského gólmana. „Vyrovnání do poločasu byla pro nás velká vzpruha a nejspíš rozhodující moment zápasu,“ přiznal Veselka. Po přestávce Habry stále více držely míč na svých kopačkách a jen díky výbornému Růžičkovi se nedostaly zpět do vedení. To se jim povedlo až po minele Michala Sobotky, tu zužitkoval Kudláček. S Pohledem to nevypadalo dobře a už málokdo věřil v nějaký bodový zisk. „Museli jsme na vývoj zareagovat, Michala Sobotku jsme vysunuli dopředu, který měl za úkol podržet míč a více napadat soupeře,“ doplnil pohledský trenér. V 78. minutě právě Michal Sobotka trefil tyč, ale míč se odrazil k Moučkovi, který netradičně pravou nohou vše propálil – 3:3. A to nebylo vše. V poslední minutě se míč znovu odrazil k Moučkovi, který se postaral o dokonalý obrat v celém zápase. „Rozhodující gól nemohl přijít v lepší čas. Habry už neměly prostor s výsledkem něco udělat. Pro diváky to byl pěkný zápas, pro nás trenéry na infarkt,“ dodal Veselka. Velké smutno bylo na straně hostí. „Je to druhý zápas v řadě, ve kterém jsme prohospodařili dvougólové vedení, jak doma proti Speřicím, které zápas otočily v devíti lidech, tak dnes. Pohled nás převýšil v taktice,“ měl jasno sekretář Habrů, Václav Dobrý.

 

Góly: 37. Pokorný, 39. Klement, 78. a 90. Moučka – 19. Michal, 22. a 74. Kudláček. Rozhodčí: Čepel. ŽK: 3:5. Diváci: 100. Poločas: 2:2. Pohled: Růžička – Paušíma, M. Sobotka, Eis, Meloun – Klement, Freudenreich, Pokorný (71. Siebenbürger), Venc – Polák, Moučka. Habry: Novotný – Janouch, Klouček (84. Moravec), Stránský, Michal – Kudláček, Korel, Vlček, Bělák (81. Desenský) – Bártík, Kvanka.

 

 

LEŠTINA - POHLED 4:1

 

Leština začala aktivně a dvakrát se dostala do zakončení. Jenže v desáté minutě hosté podnikli brejk a Moučka poslal Pohled do vedení. Potom začala Leština ještě více kousat a několikrát se vyznamenal Růžička. Po půlhodině hry se domácí dočkali vyrovnání, když se nedomluvil Eis s gólmanem a Mišovic trestal. Po přestávce začal Pohled náporem, největší šanci zazdil Klement a následně došla Pohledu fyzička, navíc se nechal po dvou žlutých kartách vyloučit L. Sobotka. Domácí, tak měli usnadněnou úlohu a s přehledem rozhodli o svém zaslouženém vítězství.

Góly: 30. Mišovic, 63. Forejt, 79. Prchal, 90. Bárta – 10. Moučka. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (70. L. Sobotka). Diváci: 100. Poločas: 1:1. Leština: Neuvirth – T. Aubrecht, Proněk, Čáslavský, Karel – Prchal (69. Bárta), Forejt, L. Aubrecht (78. Sobek), Poul – Piskač, Mišovic (88. Mrkvička). Pohled: Růžička – Eis, M. Sobotka, Pospíchal (15. Paušíma), Meloun – Zych, Klement, Venc, L. Sobotka – Polák (68. Janďourek), Moučka.

 

POHLED - DOBRONÍN 2:3

Pohled chtěl odčinit nepříznivou bilanci s Dobronínem, kterého ještě v soutěži nikdy neporazil. Hroutit plány se začali už ve 14. minutě, kdy si gólman Vašíček dal smolný vlastní gól. Ve 20. minutě domácí obrana nepohlídala T. Sedláčka, a bylo to 0:2. Po přestávce se zápas díky nepřesným výrokům rozhodčích vyhrotil a hrálo se hodně nervózně. Domácí poslali do hry třetího útočníka Jiřího Poláka, který hru vpředu oživil. Nejdříve ale Michal Sobotka proměnil pokutový kop a po něm Polák hlavou vyrovnal. O chvíli později mohl Polák chytrou střelou zápas otočit, ale trefil pouze břevno. Na druhé straně hosté proměnili T. sedláčkem další brejk. Vyrovnat mohl Moučka, ale na brankové čáře trefil obránce a v poslední minutě měl Pohled smůlu, když trestný kop směřující do šibenice hostující obránce vyhlavičkoval.   

Góly: 61. M. Sobotka (PK), 64. Polák – 14. vlastní, 20. a 71. T. Sedláček. Rozhodčí: Machát. ŽK: 4:3. ČK: 0:2 (80. T. Sedláček, 85. P. Meloun). Diváci: 80. Poločas: 0:2. Pohled: Vašíček – Sienberbürger, M. Sobotka, V. Pospíchal, L. Sobotka – Zych, Klement, Polák, Paušíma – Moučka, Janďourek. Dobronín: Görner – Cink, Smejkal, T. Sedláček, L. Sedláček – Mikšíček (79. Jonáš), Vavroušek, Novotný (29. Mezera), Štefko – J. Pospíchal, Meloun.

 

VĚŽNICE - POHLED 5:2

Hostům, kteří chtěli bodově uspět i ve třetím venkovním zápase v řadě zápas vůbec nevyšel. Sice měli míč na svých kopačkách, ale jejich převaha byla pouze platonická a sterilní. Domácí se dostali v prvním poločase do tří brejkových situací a všechny skončili gólově. Jediné ohrožení domácí branky padlo z kopačky Moučky, ale jeho trestný kop bravurně zneškodnil David Drahoš. Po přestávce Pohled změnil rozestavení, tlačil se dopředu, ale trojice rozhodčích ho do vážnější šance nepustil. Hosté hráli vzadu na riziko, a to se jim dvakrát vymstilo během tří minut. V závěru už ve hře v desíti, kdy byl vyloučen pohledský gólman Růžička korigoval výsledek Michal Sobotka se Zychem.

Góly: 8. Havlíček, 20. Prokeš, 40. Šejstal, 64. Štohanzl, 67. Šimoníček (PK) – 79. M. Sobotka, 90. Zych. Rozhodčí: Budín. ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (80. Růžička). Diváci: 80. Věžnice: D. Drahoš – A. Drahoš, Novotný, Havlíček, Fikejz – Mottl, Štohanzl, Šimoníček, Chalupník – Šejstal (69. Krupička), Prokeš (86. Laštovička). Pohled: Růžička – Meloun (46. Pospíchal), Janďourek, Eis, L. Sobotka – Paušíma, Mach, Klement, M. Sobotka – Moučka, Venc (23. Zych).

 

PACOV - POHLED 1:1

Pohled veze z Pacova cenný bod

PACOV – POHLED 1:1

V první desetiminutovce se hrálo opatrné utkání bez šancí na obou stranách. V 11. minutě se tři pohledští hráči srazili ve středu pole, čehož domácí využili k rychlému brejku, na jehož konci byl Hrobský – 1:0. O jedenáct minut později chyboval při autu Pacov a střídající Zych vyrovnal. Ve 27. Minutě domácí opět zahrozili rychlým brejkem, ale tentokrát hráč míč těsně minul. Na druhé straně se k trestnému kopu postavil Eis, Faltýnek jeho pokus vyrazil. Před poločasem ještě vyrobil minelu M. Sobotka, ani ta potrestána nebyla. Po přestávce se hrálo spíše bojovné utkání, domácí měli územní převahu, ale Pohled hrozil nebezpečnými brejky. Blízko ke gólu měl M. Sobotka, Venc a akci mladých pušek Meloun – Paušíma, zakončil druhý jmenovaný nepřesnou a nedůraznou střelou. Na druhé straně několika výběhy zmařil příležitosti Pacovu dobře chytající Růžička. „Snažili jsme se hrát útočně, ale naše produktivita je žalostná. Vypracovali jsme si čtyři příležitosti a dali jsme pouze jeden gól,“ řekl kouč Pacova, Luděk Šlechta.

Góly: 11. Hrobský – 22. Zych. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 0:2. Diváci: 250. Poločas: 1:1. Pacov: Faltýnek – Kuran, Vlk (46. L. Rybčák), Hrobský, Váňa – Bártů, Kostroun, Stejskal, Kabíček – Vlach (64. Z. Rybčák), Přibyl. Pohled: Růžička – Meloun, M. Sobotka, Eis, L. Sobotka – Paušíma (79. Mach), Klement, Slanař (20. Zych), Venc – Moučka (74. Švec), Janďourek.

 

HAVLÍČKOVA BOROVÁ - POHLED 0:1

Pohled se ziskem tří bodů v derby zápase zařadil za čelo tabulky

H. BOROVÁ – POHLED 0:1

Ve šlágru osmého kola I. A třídy přivítal nováček z Havlíčkovy Borové na svém hřišti fotbalisty Pohledu. Už před zápasem se trenéři, borovský Roman Brukner a pohledský Petr Veselka, shodli, že derby bude spíše o bojovnosti než o fotbalovosti a jejich předpoklady se naplnily do puntíku. Od úvodních minut to byl boj o každý metr hřiště a hráči podstoupili bezpočet osobních soubojů. „Hráče jsem upozorňoval, že to bude zápas takzvaně na krev a uspěje ten, kdo bude odolnější,“ řekl Petr Veselka. Ve čtvrté minutě si Slanař obhodil soupeře, centrem hledal Zycha, ale ten byl faulován. Následný trestný kop Slanař trefil pouze do zdi. O dvě minuty později našel domácí hráč dlouhým nákopem naběhnutého Provazníka, proti kterému dobře zasáhl pohledský gólman Růžička. Po čtvrt hodině hry zahrozil Pohled. Akci zahájil Meloun rozehrávkou na Zycha, ten našel centrem Vence, jeho hlavičku lapil Pavel Veselý. Ve 35. minutě se do vápna soupeře prodral Slanař a Hospodka ho zastavil jen za cenu faulu. S následným pokutovým kopem si poradil Michal Sobotka – 0:1. O minutu později mohlo být na straně Pohledu veseleji, ale Slanařův pokus by zblokován a trestný kop Eise prosvištěl těsně vedle pravé tyče Veselého branky. Po přestávce bylo na domácích vidět, že chtějí s výsledkem něco udělat, drželi na kopačkách míč, ale dostávali se pouze do předfinální části. V 51. minutě Pohled zahrozil z brejku, kdy aut Lukáše Sobotky prodloužil Moučka na Zycha, ale jeho voleji scházela přesnost. Na druhé straně musel vysoko z branky Růžička, aby byl u míče dřív jak nabíhající Provazník. Rozhodnutí mohlo přijít v 56. minutě, kdy Zych vybojoval míč, ale situaci dva na jednoho, kdy měl za sebou Moučku, vyřešil špatně. Dvanáct minut před koncem si nerozuměl v rozehrávce Meloun s Paušímou a další skvělý zákrok si připsal Růžička. Jedinou vážnější situaci si domácí vypracovali v samém závěru, kdy Blažek hlavičkoval z pěti metrů nad branku. „Nevyužili jsme náznaky šancí. Chyběla nám lepší finální přihrávka nebo obráceně, když jsme mohli střílet, tak jsme nahrávali. Prohráli jsme smolně z penalty, což byla jediná přímá střela na naší branku. Otázkou je, jestli se penalta nedala pískat i na druhé straně,“ řekl borovský trenér Roman Brukner. Jeho protějšek Petr Veselka byl samozřejmě spokojenější. „Jestli jsem měl k hráčům výhrady v posledních dvou utkáních, tak tentokrát předvedli týmový velice zodpovědný a bojovný výkon. Takto si představuji odježděný zápas. První poločas byl vyrovnaný, potom Borová převzala iniciativu, ale pustili jsme je jen do jedné šance v závěru utkání. Defenziva celého týmu pracovala zodpovědně,“ dodal Veselka.

Góly: 35. Slanař (PK). Rozhodčí: Mička. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 0:1. H. Borová: Pavel Veselý – Hospodka (46. Chlubna), Havlíček, Blažek, L. Kučera – Němec (46. P. Veselý), J. Veselý, P. Kučera, Frühbauer – Provazník, Šrámek (70. Rakušan). Pohled: Růžička – Meloun (80. Pospíchal), M. Sobotka, Eis, L. Sobotka – Venc, Klement, Slanař, Zych – Moučka (65. Paušíma), Janďourek.

 

POHLED - PELHŘIMOV B 2:3

Pohled proti Pelhřimovu B zkolaboval. Doslova mu věnoval tři body

POHLED – PELHŘIMOV B 2:3

Reparát pohledských fotbalistů se zápasu ze Speřic se nepovedl. Domácí tým sice v prvním poločase byl lepší v kombinaci a fotbalovější, ale nevyhnul se triviálních chyb. Už v páté minutě potáhl Slanař po lajně míč, ten se od Moučky odrazil ke Klementovi, který nádhernou střelou z 22. metrů otevřel skóre zápasu. Ve 12. minutě poslal do úniku Zycha krajní bek Meloun, ale Michal Sobotka na centr hlavou nedosáhl. O dvě minuty později našel Moučka po trestném kopu hlavu Janďourka, ale ten těsně minul pravou tyč Zabloudilovi branky. Pěkná akce Pohledu přišla po dvaceti minutách, kdy Slanař vybojoval míč, našel rozběhnutého Moučku, a ten zpětnou přihrávkou Janďourka – 2:0. Ve 22. minutě volala po gólu střela Michala Sobotky, ovšem těsně minul branku. Za tři minuty fauloval ve vápně Meloun pronikajícího Hurdu a sám postižený snížil z pokutového kopu na 2:1. Po půl hodině hry se do skvělé příležitosti dostal Zych po centru Lukáše Sobotky, ale místo hlavou se rozhodl zakončovat nohou, což bylo špatné řešení. Následně se do úniku dostal Moučka, který se snažil gólmana přelomovat, ale trefil vrchní část břevna. Nedáš – dostaneš, platilo i tentokrát. Chybu ve středu pole využil Jan Zabloudil a střelou ze čtyřiceti metrů nachytal Růžičku – 2:2. Po přestávce hra pohledu šla dolů a soupeř se dostal ke dvěma zakončením ze střední vzdálenosti. V 67. minutě mohl strhnout vedení na stranu pohledu Zych, ale přihrávku na zadní tyč od Vence zakončil pouze do gólmana a neujala se ani o chvíli později hlavička Vence, které scházel důraz i přesnost. Dokonalý obrat se Pelhřimovu podařil čtvrt hodiny před koncem. Domácí otevřeli zadní vrátka, čehož soupeř využil k brejku tři na jednoho a Ján Kubík prostřelil bezmocného Růžičku – 2:3. Do závěrečného tlaku se domácí už ani nedostali.

 

Góly: 5. Klement, 20. Janďourek – 25. Hurda (PK), 36. J. Zabloudil, 76. J. Kubík. Rozhodčí: Šimák. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 2:2. Pohled: Růžička – Meloun, M. Sobotka, Eis, L. Sobotka – Venc, Klement, Slanař, Zych – Moučka, Janďourek (79. Švec). Pelhřimov B: M. Zabloudil – Razima, Hejda, Skořepa (33. Poul), Rysl – Šafařík (82. Kropáček), J. Kubík, J. Zabloudil, M. Kubík – Starý, Hurda (86. Hrnčíř).

 

SPEŘICE - POHLED 2:0

Pohled zahrozil na hřišti prvních Speřic už ve druhé minutě, kdy Klement centrem našel volného M. Sobotku, ten ovšem v rozhodujícím momentu podklouzl. V 11. Minutě se krásně uvolnil Moučka, ale místo zpětné přihrávky z úhlu střílel nad branku. Na druhé straně se poprvé vyznamenal gólman Růžička proti Moravovi. V 19. minutě po rohu Moučky trefil Pokorný břevno. O sedm minut později se blýskl Růžička proti střele Svobody a Štěpána. Po půlhodině hry střílí Slanař do tyčky. Tři minuty před poločasem přišel pro Pohled trest. Gólman Růžička špatně vykopl, míč se dostal k Moravovi, který Růžičku prostřelil na přední tyči. Po přestávce Pohled vyklidil hřiště a v obraně si otevřel den otevřených dveří. K vidění byly zejména souboje mezi Moravou a Růžičkou, pohledský gólman dlouho odolával. Druhou branku vstřelil Morava až v samém závěru po námazu od Pokorného. Pohled si kromě rohového kopu a zakončení Pokorného do hráče nic vážnějšího nevypracoval.   

Góly: 42. a 89. Morava. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 4:5. Diváci: 140. Poločas: 1:0. Speřice: Duben – Čermák, Holenda, Němec, Štěpánek (21. Žatečka) – Huňáček, Svoboda, Vlček, Pohan ml. (90. Kovář) – Morava, Štěpán. Pohled: Růžička – Meloun, Pokorný, Eis – M. Sobotka, Venc (65. Švec) – Klement, Slanař, Zych – Moučka, L. Sobotka.

 

POHLED - NOVÝ RYCHNOV 3:0

Pohled nechal zapomenout na Kamenici, doma porazil Nový Rychnov

POHLED – NOVÝ RYCHNOV 3:0

Domácí fotbalisté byli od prvních minut aktivnějším týmem. Do první dvou náznaků šancí se dostal Freudenreich. Následně to dvakrát zkoušel Slanař a po půlhodině hry nastřelil břevno. Vzápětí se míč dostává k Pokornému, a ten dělovkou od tyče dostal Pohled do vedení. O šest minut později se po rohu Moučky a přihrávce Slanaře dostává míč opět k Pokornému a je to 2:0. Potom při brejku hostů podržel domácí tým gólman Růžička. Po přestávce měli ze začátku územní převahu hosté, ale vytěžili z toho pouze nastřelenou tyčku. V 55. minutě předvedli Pohledští nejhezčí akci zápasu, kdy Lukáš Sobotka přihrál pěkně nabíhajícímu Klementovi, který na zadní tyči našel Moučku, a ten bez problému dal na 3:0. Pohledští byli při chuti, vytvářeli si další šance, tu největší spálil Janďourek. Na výsledku se už nic nezměnilo, domácí získali zasloužené tři body.   

Góly: 30. a 36. Pokorný, 55. Moučka. Rozhodčí: Jurka. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 2:0. Pohled: Růžička – Meloun, Pokorný, Eis, L. Sobotka – Mach (46. Janďourek), Klement, Slanař, Freudenreich (46. Paušíma) – Moučka (79. Zych), M. Sobotka.

 

KAMENICE N. L. – POHLED 5:3

Martin Dvořák pěti góly sestřelil Pohled

Domácí měli do zápasu raketový vstup. Už ve čtvrté minutě přišel ostrý centr z pravé strany, první střelu gólman Růžička vyrazil, ale Dvořák už pohodlně poslal svůj tým do vedení. O osm minut později hosté zahrávali rohový kop, míče se zmocnili domácí a z brejkové situace opět trestal Dvořák 2:0. Aby toho nebylo pro Pohled málo, tak v 19. minutě uzavřel opět po centru ze strany Dvořák hattrick. Hosty trochu probudili dva trestné kopy. Nejdříve se technicky prosadil Slanař a po něm tvrdou střelou z 35 metrů Eis. Po přestávce se dokonce podařilo Pohledu vyrovnat střídajícím Freudenreichem, který zakončil pěknou akci Slanaře a Zycha. Následně mohl strhnout vedení na stranu Pohledu Slanař, ale branku netrefil a navíc se mával ofsajd. V 66. minutě přišel opět trest ze strany. K míči se dostal Dvořák a bylo to 4:3. Pohled se nevzdával. O vyrovnání se mohl postarat Freudenreich, ale v cestě mu stála tyčka. V 79. přišel pátý gól domácích a šťastný střelcem nebyl nikdo jiný než Martin Dvořák. Ze závěrečného tlaku hosté vytěžili pouze šanci Janďourka, který nechal vyniknout Votapka.    

Góly: 4., 12., 19., 66. a 79. Dvořák – 20. Slanař, 28. Eis, 56. Freudenreich. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 3:2. Kamenice n. L.: Votapek – Zahradník, Šuranský, Pelc, Strašil – Zdeněk, Spěváček, Kos (35. Strašil), Malzoch – Dvořák (91. Novák), Vávra (73. Jan Růžička). Pohled: Jan Růžička – Meloun, M. Sobotka, Eis, L. Sobotka – Zych, Mach, Slanař, Paušíma – Janďourek, Švec (46. Freudenreich).

 

SOKOL POHLED – SLAVOJ POLNÁ B 2:0

24.8. 2014

Pohledští fotbalisté šli do zápasu namlsáni výhrou z Bedřichova, kde se jim povedl otočit výsledek z 2:0 na 2:3 a první Polnou chtěli doma potrápit. Už v 7. minutě předvedli domácí ukázkovou akci, kdy Moučka patičkou našel Šnobla, ten z první přistrčil na Slanaře, který viděl nabíhajícího Lukáše Sobotku a jeho centr našel hlavu Švece. Jeho pokus bravurně vyrazil polenský gólman Rychtecký. O šest minut později přišla první gólová radost. Akci po ose Slanař – Zych – Moučka zakončuje posledně jmenovaný nechytatelnou střelou – 1:0. V 16. Minutě vysunul Švec přihrávkou mezi beky Moučku, a ten se opět nemýlil – 2:0. Po půl hodině hry byl před vápnem faulován Paušíma, ale Slanařův pokus nemohl gólmana Rychteckého ohrozit a chvilku před tím nebyl Slanařovi uznán třetí gól pro ofsajdové postavení. Po přestávce se domácím kombinačně už nedařilo, začali míče nesmyslně nakopávat. Přizpůsobili se hře soupeře a fotbal ztratil na kvalitě. Až v 65. minutě přišla pěkná akce domácích hráčů. Aut Lukáše Sobotky si rychle zpracoval Slanař, druhým dotykem dává na Šnobla, který přenesl hru na Zycha, a ten přesným centrem našel Moučku, který místo uzavření hattricku poslal míč do břevna. Na druhé straně Šnobl fauloval, k trestnému kopu se postavil Gondek, ale jeho pokus odhlavičkoval Michal Sobotka. Potom Rychteckého protáhl Slanař. Po něm mohl přidat třetí gól střídající Freudenreich, z dorážky trefil tyč. Čtvrt hodiny před koncem utkání přišla jediná vážnější akce rezervy Polné. Do úniku se dostal Jelínek, ale Růžička mu skokem pod nohy znemožnil zakončení. V závěrečných minutách si Pohled hlídal vítězství, který zejména v prvním poločase předvedl divákům pěkný fotbal. „Za první poločas zaslouží kompliment celý tým, ale za celý zápas bych vyzdvihl celou obrannou čtyřku, která se vyvarovala zbytečných chyb,“ řekl trenér Petr Veselka.

Góly: 13. a 16. Moučka. Rozhodčí: Křen. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Pohled: Růžička – Meloun, M. Sobotka, Eis, L. Sobotka – Zych (73. Mach), Šnobl, Slanař, Paušíma (60. Freudenreich) – Moučka, Švec. Polná B: Rychtecký – Kratochvíl, Mezera, Diviš, Jaroš – J. Vampola (46. Jirásek), Šimek, Oberreiter, Gondek – Tomas, Jelínek.