HAVL. BOROVÁ - POHLED 3:2 Havlíčkobrodský deník 26.10. 2015

29.10.2015 11:54

H. BOROVÁ - POHLED 3:2

Zápas začal špatným odkopem hostujícího gólmana, který zaskočil i borovského útočníka Petra Veselého. Potom se do střelecké pozice dostal Klimeš, pohledský gólman Vašíček předvedl první skvělý zákrok. Na druhé straně mohl Pohled dostat do vedení Slanař, jeho táhlá střela minula těsně Jandovu branku. Ve 25. minutě přišla chyba celé pravé strany Pohledských, k tomu hosté nezachytili rychle hozený aut a po centru se ve vápně prosadil Petr Veselý. Do poločasu měli oba týmy střelecké pokusy hodně nepřesné. Před odchodem do kabin se ještě vyznamenal Vašíček. Po hodině hry po další chybě zvyšovala Borová na 2:0. Po této brance začal být Pohled aktivnější a důraznější. V 78. minutě snížil Michal Sobotka a hosté dál pokračovali v nátlakové hře. Bohužel přišla další zbytečná ztráta, kterou dobře nevyřešil ani mladíček Gruber a Klimeš se štěstím vrátil Borové dvougólové vedení. O tři minuty později přišlo opět snížení, kdy se krásnou střelou z trestného kopu prosadil Slanař. Hosté šahali i po vyrovnání, ale tři nebezpečné střely za sebou stačila domácí obrana zblokovat.
Góly: 25. P. Veselý, 60. P. Kučera, 84. Klimeš - 78. Michal Sobotka, 87. Slanař. Rozhodčí: Holub. ŽK: 2:4. Diváci: 80. Poločas: 1:0. H. Borová: Janda - Chlubna, Blažek (61. Marcel Sobotka), J. Veselý, L. Kučera - Janáček, P. Kučera, Z. Frühbauer, Fikar - Klimeš (90. Antl), P. Veselý (71. Rakušan). Pohled: Vašíček - Gruber, Eis, Martin Sobotka (61. Klement), P. Siebenbürger - Bártík (46. Michal Sobotka), Šnobl (68. Žeguc), Slanař, Freundenreich - Janďourek, Venc.

První gól v derby zápase mezi Havlíčkovou Borovou a Pohledem inkasovali hosté z hlavy Petra Veselého. Přesto byl pohledský gólman Jakub Vašíček (na snímku) nejlepším hráčem Pohledu.