Havlíček: Prohra mi ukázala důležité věci Havlíčkobrodský deník 4.8. 2015

04.08.2015 16:06

Havlíček: Prohra mi ukázala důležité věci

Pohled - Vést nad týmem z nižší soutěže chvíli po poločase 4:0 a nakonec odejít jako poražený?

Fotbalisté Přibyslavi vedli jen několik vteřin po zahájení druhého poločasu nad Pohledem už 4:0. Pak však ze hřiště odešlo několik zkušených hráčů a omlazený tým takřka vyhrané utkání ještě ztratil. Autor: Ivo Havlík

Fotbalisté Přibyslavi divákům v nedělním pohárovém zápase v Pohledu divákům ukázali, že nejde o nic nemožného.

Když poslal jen několik málo vteřin po zahájení druhého dějství přibyslavský Matěj Vopršal svůj tým do čtyřgólového vedení, zdálo se být o osudu utkání definitivně rozhodnuto. Jenže chyba lávky. Přibyslavský trenér Radek Havlíček stáhl ze hřiště tři ostřílené harcovníky Krčála, Strašila a Flekala a najednou se na hřišti začaly dít věci.

Domácí Freudenreich dvěma góly snížil, třináct minut před koncem se trefil Zych a v 81. minutě srovnal na 4:4 Slanař.

V penaltovém rozstřelu pak byl šťastnější Pohled a postoupil do dalšího kola.

Kolaps týmu ve druhém poločase však prý paradoxně ukázal trenérovi Přibyslavi důležité věci, ze kterých může v nastávajícím ročníku krajského přeboru čerpat.

"V první půli nastoupila sestava, která by se mohla objevit v prvním mistrovském zápase. Ve druhém poločase jsme vystřídali některé hráče a také promíchali posty, abych si ověřil, zda a jak budou někteří na jiných místech hrát. Otestoval jsem si, co s týmem může udělat absence našich opor. Některé věci jsme si prostě chtěli vyzkoušet a nevyšlo to. Naštěstí šlo v podstatě jen o přípravu," zamyslel se krátce Havlíček.

Podle něj poločasový propadák s týmem do dalších zápasů nic neudělá. "Od toho budou na hřišti právě ti nejzkušenější, aby nic takového nepřipustili," dodal přibyslavský trenér.