Ohlasy

OHLASY - ZÁPAS HAVL. BROD B - POHLED 5:1

Martin Křišťál (FC Slovan Havlíčkův Brod B): Celý zápas jsme tlačili. Pohled po většinu zápasu bránil v bloku. Byla jen otázka času, kdy dáme víc gólů. Bylo vidět, že trénujeme na umělé trávě a jsme na ni dostatečně připravení. Soupeř zkoušel sehrát ofsajdovou past, kterou ale nezvládl. Kanonýři Teplan s Nechvátalem potvrdili svoji pozici nejlepších útočníků. Akorát je škoda neproměněných šancí, protože jsme mohli dát víc gólů.

Petr Veselka (TJ Sokol Pohled): Přijeli jsme sem oslabení. V sestavě nám chyběli Šnobl, Slanař, Pospíchal a Sobotka. Nastavili jsme si taktiku, kterou jsme v prvním poločase plnili dobře a dostali jsme se do vedení. Bohužel, do deseti minut jsme nechali soupeře vyrovnat. Chtěli jsme v té hře z první půle pokračovat i ve druhém poločase, ale dostali jsme hloupý gól, kdy se pravá strana, ať už to byl Zych nebo Venc, vykašlala na Teplana. Ten gól to rozhodl. Museli jsme po něm změnit rozestavení a způsob hry. Hrát otevřený fotbal proti Brodu je sebevražda a to rozhodlo. Za stavu 4:1 jsme kopali penaltu, ale nedali jsme ji. Kdybychom ji proměnili, tak jsme mohli s výsledkem něco udělat, protože do konce zbývalo dvacet minut. Dneska nastoupili i kluci, jejichž fotbalová sláva byla už dřív. Na mysli mám Jirku Poláka či Pavla Pokorného. Jsem rád, že nám vždycky přijdou pomoci. Náš mančaft je třeba omladit a dát mu nový impulz, aby byl v 1. A třídě konkurenceschopný a perspektivní pro pohledský fotbal.

OHLASY - ZÁPAS LEŠTINA - POHLED 4:1

Leština, Pohled – Do nezáviděné situace se v I. A třídě dostávají fotbalisté Pohledu. Po skvělém vstupu do soutěže se začali po třech porážkách v řadě propadat tabulkou, ve které jim momentálně patří jedenácté místo. „V létě jsme slušně trénovali, tak nám vstup do soutěže vyšel, ale postupem času tréninková morálka hráčů upadala a výsledek je jaký je. Pomalu bez tréninku se hrát nedá. Dokud si to kluci neuvědomí, tak to lepší nebude,“ má jasno pohledský trenér Petr Veselka. Do zápasu s Havlíčkovou Borovou to ještě s Pohledem vypadalo dobře, v Borové vyhrál po bojovném výkonu 1:0 a ještě o týden později dokázal urvat bod v Pacově. Jenže potom přišlo vystřízlivění ve Věžnici, kde si svěřenci Petra Veselky připsali porážku 5:2, následovala domácí porážka s posledním Dobronínem a vše bylo dovršeno nedělní vysokou porážkou 4:1 v Leštině. Tam se sice dostal Pohled do vedení již v desáté minutě gólem Moučky, jenže po půl hodině hry pohledská záloha chybovala, když přihlížela k nakopnutí míče domácího hráče, k tomu přišlo nedorozumění obránce Eise s gólmanem Růžičkou a Mišovic měl usnadněnou úlohu. V závěru poločasu mohl ještě poslat Pohled do vedení Moučka, ale chytrou technickou střelou trefil břevno. Po přestávce se ještě do velké šance dostal Klement, ale ani on úspěšný nebyl. „Už jsme trnuli, že budeme bránit výsledek 1:1. Do té doby se hrál vyrovnaný fotbal. Naštěstí potom Pohledu došli síly. My máme výsledky jak na houpačce. Jsme schopni dát někomu šest gólů, ale taky doma prohrát 1:0 s Habry,“ řekl leštinský předseda Pavel Fiala. Pohyblivější Leština šla následně do vedení zásluhou Forejta. Jenže potom se po druhé žluté nechal vyloučit pohledský Lukáš Sobotka a o devět minut později přidal Prchal třetí gól a tím uťal veškeré naděje hostů. V závěru se ještě prosadil Bárta, který upravil výsledek na konečných 4:1. „Leština byla jasně lepším týmem, ale soupeřům zisk tří bodů až moc ulehčujeme. Už po několikáté jsme se dostali do situace, kdy jsme museli hru otevřít, potřetí jsme dohrávali v deseti a navíc se nám nedaří proměňovat šance. Musíme podzim dohrát se ctí a v zimě s hráči a s vedením situaci začít řešit, než bude pozdě,“ dodal pohledský trenér.